• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

ВООЗ закликає ділитися вакциною із бідними країнами, замість вакцинувати дітей

Всесвітня організація охорони здоровʼя закликає передати вакцини країнам з низьким рівнем доходу замість вакцинувати дітей та підлітків проти COVID-19. У США вакцину отримали половина дітей 12-18 років

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова ВООЗ Тедрос Аданом Ґебреєсус на віртуальній конференції в Женеві, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Голова ВООЗ сказав, що він розуміє, чому деякі країни хочуть вакцинувати дітей і підлітків, але сказав, що "прямо зараз я закликаю їх переглянути своє рішення", оскільки "у країнах з низьким і середнім рівнем доходів запасів вакцини проти COVID-19 було недостатньо навіть для імунізації медичних працівників, а лікарні переповнені людьми, які терміново потребують рятувальної допомоги".

Зазначається, що відтоді як були затверджені перші вакцини, багатші країни скупили більшу частину поставок, і багато які прагнуть вакцинувати якомога більше свого населення.

Низка країн дозволили вакцинувати дітей віком від 12 до 15 років. Мова йде, зокрема, про США та Канаду. У Швейцарії минулого тижня почали пропонувати щеплення 16-річним.

Як повідомляє CNN з посиланням на дані Центрів з контролю і профілактики захворювань США (CDC), у США близько 2,4 млн дітей у віці до 18 років отримали як мінімум одну дозу вакцини проти COVID-19.

Загалом майже 47% населення США отримали хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19, а близько 36% — повністю вакциновані. Згідно з даними CDC, серед дітей у віці 12 років і старших близько 55% отримали хоча б одну дозу, а близько 43% повністю вакциновані.

Нагадаємо, нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я закликала країни "Великої сімки" (G7) рівномірно розподіляти COVID-вакцини між багатими і бідними країнами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua