• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ВООЗ дозволила екстрене застосування вакцини AstraZeneca, на яку чекає Україна

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила екстрене застосування вакцини від COVID-19 AstraZeneca. Таке рішення дозволило розширити доступ до відносно недорогої COVID-вакцини

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус під час брифінгу, який транслювався в Twitter, передає "ДС".

"ВООЗ сьогодні включила до списку для екстреного використання два варіанти вакцини AstraZeneca і Оксфордського університету. Тепер у нас є все необхідне для швидкого поширення вакцин. Але нам усе ще потрібно нарощувати виробництво", — заявив глава ВООЗ.

Препарати тепер можна використовувати в глобальному механізмі COVAX по справедливому розподілу вакцин у світі. Одна з вакцин виробляється в Кореї, друга — в Індії.

Нагадаємо, на початку лютого Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин від COVID-19, у тому числі й AstraZeneca. Перший мільйон доз за контрактом з Serum Institute доставлять із Індії в лютому.

Однак для того, щоби вакцину дозволили використовувати в Україні, необхідно було, щоб її схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Україна розраховує з 15 лютого отримати 500 тисяч доз вакцин AstraZeneca, яку куплять за гроші з державного бюджету.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що COVID-вакцина компанії AstraZeneca демонструє істотно меншу ефективність у боротьбі з штамом коронавірусу, виявленим у Південно-Африканській Республіці. Препарат не захищає від легкої і помірної форм захворювання.

    Реклама на dsnews.ua