• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

ВООЗ занижує "здібності" коронавірусу,- вчені

Реклама на dsnews.ua

Всесвітня організація охорони здоров'я применшує можливість поширення коронавірусної інфекції в повітрі

Про це, як пише The New York Times, йдеться у відкритому зверненні, яке підписали 239 вчених з 32 країн, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Підписанти звернення, серед яких і вчені, які співпрацювали з ВООЗ, стверджують, що організація покладалася на неточні дані при формулюванні шляхів передачі вірусу.

Йдеться про аерозольну передачу: на відміну від повітряно-крапельної, в цьому разі частинки набагато менші, в повітрі вони затримуються довше, ніж краплі, і здатні долати значно більші відстані, ніж півтора метра (рекомендоване ВООЗ соціальне дистанціювання).

Автори відкритого листа зазначають, що ВООЗ спиралася на дані про поширення коронавірусу в лікарнях, де умови набагато стерильніші, ніж в інших приміщеннях. Тому серед головних шляхів розповсюдження організація називає безпосередній контакт з джерелом вірусу, а також повітряно-крапельний, ігноруючи аерозольний.

На їхню думку, нові свідоцтва поширення вірусу, наприклад на м'ясокомбінаті в Німеччині, показують, що поширення вірусу в повітрі набагато серйозніше, ніж зараз вважає ВООЗ.

Текст звернення повинен бути оприлюднений протягом тижня в авторитетному медичному журналі Clinical Infectious Diseases. Його написали професор Квінслендського технологічного університету Лідія Моравська і дослідник Мерілендського університету Дональд Мілтон.

Як повідомляла "ДС", в червні стало відомо, що на одному з м'ясокомбінатів фірми Tönnies в німецькій федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія коронавірусом заразилися понад 1700 співробітників.

На сьогодні у світі підтверджено 11 317 637 випадків зараження коронавірусом, з яких 531 729 - летальні. Перше місце за кількістю хворих і померлих посідають США.

    Реклама на dsnews.ua