• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Вперше за два роки: саміт G7 пройде в червні у Британії

Реклама на dsnews.ua

Великобританія проведе саміт Великої сімки 11-13 червня. Основними питаннями саміту мають стати пандемія коронавірусу і глобальні кліматичні зміни

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Саміт пройде в курортному містечку Каріс-Бей на Атлантичному узбережжі півострова Корнуолл.

"Двісті років тому олов’яні та мідні рудники Корнуолла були в центрі промислової революції у Великій Британії, і цього літа Корнуолл знову стане центром великих глобальних змін", — заявив Джонсон.

На зустріч лідерів Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції, Японії та Євросоюзу будуть запрошені керівники Австралії, Індії та Південної Кореї як демократичних і технологічно розвинених країн.

Як наголошується в комюніке уряду Великобританії, країни, що головує в 2021 році в неформальному обʼєднанні семи економічно розвинених держав світу, на зустрічі лідери G7 обговорять такі спільні проблеми, як пандемія коронавірусу і кліматичні зміни.

Вони також піднімуть тему загального доступу населення до безперешкодної торгівлі, переваг технологічного прогресу і наукових відкриттів.

"Премʼєр-міністр має намір використовувати "сімку" для активізації співпраці між демократичними і технологічно просунутими країнами світу. З цією метою він запросив лідерів Австралії, Індії та Південної Кореї взяти участь у зустрічі як гостей, щоб підвищити рівень знань і досвіду за столом. Разом 10 лідерів становлять понад 60% населення, що живе в демократичних країнах", — йдеться в заяві Даунінг-стріт, 10.

Якщо саміт відбудеться, то це стане першою за два роки особистою зустріччю лідерів Великої сімки.

Нагадаємо, в 2020 році саміт G7 мав пройти у США, однак адміністрація Дональда Трампа відмовилась його проводити.

    Реклама на dsnews.ua