• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Усього 15 хвилин на справу: В білоруському Могильові протестувальників відправляють під арешт на 10-15 діб

Реклама на dsnews.ua

11 серпня в обласному центрі Білорусі, місті Могилеві проходять суди над затриманими під час акцій протесту 9 і 10 серпня

Про це розповіла жінка, яка отримала від суду штраф у 810 білоруських рублів ($332), передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

За словами жінки, яка отримала лише штраф, більшість чоловіків засуджені до 15 діб тюрми, а жінки до 10 діб.

Судові процеси тривають 15 хвилин, судді не слухають аргументів.

Саму жінку не заарештували, бо вдома є неповнолітня дитина, про яку більше нікому піклуватися.

Жінка розповіла журналістам, що її затримали за фотографування з біло-червоно-білим прапором 9 серпня, а звинуватили в участі в "несанкціонованому масовому заході". Вона називає суди "сміхом".

Жінка поскаржилася на "нелюдські" умови в СІЗО, особливо це стосується жінок. У камерах було холодно, в'язням не давали ковдр. Люди рятувалися, накидаючи на себе простирадла.

Як передають журналісти, поруч зі слідчим ізолятором у Могильові стоять черги людей, які бажають передати щось затриманим.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня були затримані близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Тим часом кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тихановська покинула Білорусь і виїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон". Втім, вже зрозуміло, що сотні тисяч білорусів вийшли аж ніяк не за Тихановську.

    Реклама на dsnews.ua