• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

"Усього лише" 32 млн доларів: нещодавно знайдену картину Клімта продали дешевше, ніж очікували

В Австрії за за 32 млн доларів продали одну з останніх робіт Густава Клімта — "Портрет фрейляйн Лізер"

"Портрет фрейляйн Лізер"
В Австрії за за 32 млн доларів продали одну з останніх робіт Густава Клімта
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє CNN, передає "ДС".

Як зазначає телеканал, картина викликала великий ажіотаж у світі мистецтва, коли в січні 2023 року її вперше представили після віднайдення. Утім, на аукціонні у Відні "Портрет фрейляйн Лізер" продали за суму на нижній межі очікуваної — роботу оцінювали у 32-52 млн доларів.

За інформацією аукціонного дому imKinsky, ставки стартували з 28 млн євро. Торги завершилися на сумі 30 млн євро (близько 32 млн доларів) без урахування комісії. Картину придбав анонімний покупець.

Водночас "Портрет фрейляйн Лізер" став найдорожчим витвором мистецтва, який продавали на австрійському аукціоні.

"Портрет фрейляйн Лізер" – видатний лот за якістю, міжнародним значенням і цінністю – перебував у найдбайливіших руках з моменту його повторного відкриття. Його походження та історія були ретельно досліджені", — зазначають в аукціонному домі.

Відомо, що Густав Клімт почав створювати "Портрет фрейляйн Лізер" у 1917 році. Невідома жінка, зображена на полотні, відвідувала його студію для позування дев’ять разів. Художник помер у 1918 році, так не встигнувши закінчити картину.

Як писала "ДС", на аукціоні Sothebyʼs за 139 млн доларів продали картину Пабло Пікассо 1932 року Femme a la Montre ("Жінка з годинником"). Це друга за величиною сума, яку віддавали за роботу художника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua