• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Встановлено силу руйнівного вибуху в Бейруті (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

За попередніми розрахунками, сила вибуху в порту ліванської столиці, який забрав життя понад 130 осіб, була еквівалентна детонації 1500 тонн тротилу

До такого висновку дійшли фахівців із Шеффілдського університету Великої Британії, інформує "ДС".

Команда фахівців проаналізувала відеозаписи вибуху та розрахувала, що сила детонації, ймовірно, дорівнювала еквівалентно 1000 — 1500 тонн тротилу. За даними дослідників, це приблизний еквівалент 10% вибухової потужності атомної бомби, скинутої на Хіросіму в серпні 1945 року, пише BBC.

"Це, безперечно, один з найпотужніших неядерних вибухів в історії", — сказав професор Енді Тіас, який керував розрахунками.

Увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Станом на вечір 5 серпня кількість жертв зросла до 135, поранення отримали щонайменше 5 тисяч осіб.

За даними МВС та Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала аміачна селітра, яка зберігалася на складі в порту. До вибуху призвела пожежа в районі складу, в якому зберігалися тонни нітратів. Згодом зʼявилася інформація, що аміачна селітра, яка здетонувала в порту Бейрута, була конфіскована у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

    Реклама на dsnews.ua