• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ВПС Фінляндії приберуть свастику зі своєї емблеми

Реклама на dsnews.ua
Льотчики військово-повітряних сил Фінляндії відмовилися від свастики на своїй емблемі

Зображення свастики використовувалося на емблемі ВПС країни понад 100 років, передає "ДС" з посиланням на BBC.

"Довгий час емблемою військово-повітряних сил Фінляндії була свастика з парою крил. Цей символ зазвичай асоціюють з нацистською Німеччиною та її злочинами, незважаючи на те, що самої свастике тисячі років. Проте командування ВПС Фінляндії підтвердило, що цю емблему поступово перестали використовувати", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що ВПС Фінляндії почали використовувати свастику з моменту заснування в 1918 році - задовго до того, як цей знак став символом нацизму.

До 1945 року фінські літаки мали синю свастику на білому тлі. Після Другої світової війни її прибрали з літаків, але залишили на деяких емблеми, прапори та елементи уніформи.

Свастика стала асоціюватися з фінськими ВВС завдяки шведського дворянина, графу Еріку фон Розену. Він використовував її як особистий символ удачі. Саме він подарував перший літак військово-повітряним силам Фінляндії 1918 року, на якому була намальована синя свастика.

Згодом фон Розен став провідною фігурою в націонал-соціалістичному русі в Швеції 1930-х років - і навіть був зятем Германа Герінга.

У фінських ВВС заявили, що в якості символу фон Розена свастика залишається на прапорах і підписує деяких підрозділів, але не в центральному командуванні. Цей символ досі використовується на емблемі Військово-повітряної академії Фінляндії.

    Реклама на dsnews.ua