• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ВВС звинуватили в образі нового короля Таїланду

Реклама на dsnews.ua
Служба британської телерадіокомпанії ВВС на тайському мовою опинилася в центрі політичного скандалу після того, як опублікувала біографію нового короля Рами X

Віце-прем'єр і міністр оборони Править Вонгсуван зажадав від відповідних служб перевірити діяльність тайскоязычной редакції ВВС на предмет порушення законодавства Таїланду, повідомляє "ДС" з посиланням на The Nation.

Скандал вибухнув через те, що журналісти опублікували біографію Рами X, в якій наводилися деякі неоднозначні факти з його минулого життя, активно циркулювали в західній пресі, проте заборонені для обговорення в самому королівстві.

За даними ЗМІ, таїландський опозиціонер Чатупат Буунпаттаракса, поділитися посиланням на "крамольну" біографію від ВПС , був арештований владою. Йому пред'явлено звинувачення в образі монархії. Зараз він відпущений на свободу під заставу і очікує суду.

У таїландській редакції ВВС поки утримуються від коментарів з даного приводу. Тим часом основні інтернет-провайдери, які працюють в Таїланді, заблокували доступ користувачів до скандальної статті, набрала з моменту публікації майже 30 тисяч "лайків".

Образу монархії в Таїланді вважається тяжким кримінальним злочином, що карається тюремним ув'язненням терміном до 15 років. При цьому саме поняття образи правоохоронними органами, виходячи зі сформованої практики, трактується досить широко.

Як повідомляла "ДС", 1 грудня зійшов на трон новий король Таїланду Рама X, який отримав ім'я Маха Вачиралонгкорн Бодинтхаратхеппхаяварангкун.

    Реклама на dsnews.ua