• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Виграти війну за 3 роки: Естонія пропонує план перемоги над РФ

Міністерство оборони Естонії підготувало план військової стратегії для країн Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну за 3 роки

Естонія
Естонія пропонує план перемоги над РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє ERR, передає "ДС".

Як зазначається, документ розробили для всіх країн-учасниць робочої групи "Раммштайн" — це своєрідний заклик, який демонструє, що при консолідації їхніх зусиль потрібний зовсім невеликий внесок у перемогу України.

Зокрема ВВП всіх країн-учасниць — 47 трлн євро, з них на допомогу Україні направили лише 0,2%. При цьому ВВП Росії оцінюється у 2 трлн євро.

"Обсяг економіки Заходу в десятки разів більший, ніж Росії. Тут різниця величезна. Проблема в тому, що Росія вже перейшла на військові рейки — у них уже половина економіки працює безпосередньо на це, а на Заході це не так, ще не прокинулися, так би мовити" ", — прокоментував голова комісії Рійгікогу з держоборони Калєв Стойческу.

Також зазначається, що західним країнам необхідно наростити виробництво в оборонно-промисловому секторі. На прикладі Естонії видно: щоб запустити завод із виробництва боєприпасів, знадобиться щонайменше 2 роки. Проте експерти вважають, що за належного політичного бажання ці процеси можна прискорити.

"Якби військово-промисловому сектору Заходу від початку війни дали б чіткий сигнал, що треба суттєво наростити обсяги виробництва, то вони вже сьогодні були б зовсім іншими. Але політики вагалися, почуття впевненості не дали, і тепер це одна з причин недостатнього обсягу. Але головна проблема — нерішучість західних союзників, і, на жаль, найбільшу роль тут відіграють США. Якби зараз Вашингтон робив чіткі кроки, то і європейські країни були б більш рішучими", — вважає директор Міжнародного центру оборони. та безпеки Індрек Каннік.

Як писала "ДС", Україна запропонувала союзникам створити робочу групу, щоби виробити механізм виведення російських військ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua