• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Вибух на газопроводі в Австрії: Ціни на газ в ЄС різко підскочили

Реклама на dsnews.ua
Вибух на газопроводі в австрійському Баумгартені спровокував стрибок цін на блакитне паливо в декількох країнах Європи

Про це "ДС" пише з посиланням на Kurier.

Зокрема, згідно з даними британських бірж, ф'ючерсні контракти на поставку газу в другій половині дня виросли на 32% і досягли п'ятирічного максимуму. В Італії оптова ціна на газ збільшилася у вівторок на 87% до 44,5 євро.

Крім того, як повідомляє Reuters, постачання газу через територію Словаччини зараз перервані, а російський "Газпром" намагається знайти вихід із ситуації - обхідні маршрути, щоб продовжити качати газ в Європу.

Тим часом німецькі компанії Gaspool і Netconnect Germany (NCG) заявили, що вибух і пожежа в Австрії не надали негайного помітного впливу на ціноутворення.

Як повідомляла "ДС", 12 грудня в австрійському Баумгартені на газорозподільній станції стався вибух. В результаті загинула щонайменше одна людина, близько 60 отримали поранення.

За даними словацького газотранспортного оператора Eustream, з-за вибуху транзит російського газу в Європу через Україну (ужгородський коридор) може впасти на 1/3.

Місцева поліція повідомила, що причиною вибуху стала технічна несправність.

Міністр економічного розвитку Італії Карло Календа заявив, що Рим має намір оголосити надзвичайний стан з причини вибуху.

    Реклама на dsnews.ua