• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Вибух на полігоні в Росії призвів до радіаційного забруднення зони НП: Район закритий на місяць, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
В результаті вибуху на військовому полігоні під Архангельськом в районі події спостерігається стрибок радіації. Доступ до нього закритий на один місяць

Про це повідомляє адміністрація російського Северодвинск, інформує "ДС" з посиланням на УНІАН.

За її даними, в 11:50 за московським часом датчики Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) зафіксували підвищення радіаційного фону.

Як повідомляє газета "Фонтанка" з посиланням на начальника відділу забезпечення судноплавства Михайла Цвєткова, район Двінського затоки Білого моря після інциденту на місяць закрили для вільного плавання. Рішення було прийнято адміністрацією морських портів західної Арктики. Сигнал про закриття затоки був переданий на всі кораблі і судна, які працюють в Білому і Баренцевому морях.

За словами заступника капітана морського порту Архангельськ Сергія Козуба, акваторія була закрита на вимогу Міністерства оборони Росії. Експерти, яких опитало видання, припустили, що судно-носій випробовуваної ракети з рідинним двигуном після вибуху і пожежі на борту могло затонути. За їх словами, потрапили у воду компоненти ракетного палива можуть привести до екологічної катастрофи в регіоні.

Нагадаємо, два російських військовиків загинули від вибуху в результаті випробування рідинного реактивного двигуна на військовому полігоні в Архангельській області.Ще шестеро поранені, серед них представники Міноборони Росії і підприємства-розробника.

У військовому відомстві раніше зазначили, що жодних викидів шкідливих речовин в атмосферу не було і що радіаційний фон в районі вибуху нібито в нормі

Як повідомляла "ДС", раніше джерело повідомило про вибухи і пожежі на військовому полігоні в Архангельській області в районі населеного пункту Ненокса. На території Ненокского адміністративного округу розташований випробувальний полігон ВМФ Росії.

    Реклама на dsnews.ua