• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Як Китай бачить свою роль у завершенні війни в Україні: позиція Сі Цзіньпіна

Лідер Китаю Сі Цзіньпін висловив бажання співпрацювати міжнародною спільнотою,зокрема з Францією, щоб сприяти завершенню війни в Україні

Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Le Figaro, передає "ДС".

Як зазначає видання, після приїзду до Парижа 5 травня, Сі Цзіньпін опублікував статтю, в якій виклав три ключові повідомлення для президента Франції Еммануеля Макрона. Він акцентував на торговельних і дипломатичних відносинах і на розв'язанні "української кризи", як у Китаї називають розв'язану Росією війну.

За словами Сі Цзіньпіна, він усвідомлює, як багато для Європи значить ситуація в Україні. Лідер Китаю також висловив прихильність до принципів міжнародних відносин, включно з повагою до суверенітету, взаємного ненападу і мирного співіснування.

Політик наголосив, що Китай "ніколи не розпочинав війни і не захоплював чужу територію" з моменту свого заснування понад 70 років тому, і наголосив на "конструктивній ролі" Китаю у врегулюванні російсько-українського конфлікту, зауваживши, що Китай "не ініціював цю кризу і не є її учасником".

Сі Цзіньпін також підтвердив бажання співпрацювати з Францією та іншими країнами для вирішення ситуації в Україні.

Як писала "ДС", Сі Цзіньпін під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що Пекін та Вашингтон мають взяти на себе відповідальність за світову безпеку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua