• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Якутського шамана Габишева знову відправили до психлікарні

Реклама на dsnews.ua

Якутський міський суд дозволив примусово госпіталізувати до психдиспансеру якутського шамана Олександра Габишева, який двічі безуспішно вирушав до Москви "виганяти" президента Росії Володимира Путіна з Кремля

Про це Новой газете розповів координатор «Правозахисту Листівки» Олексій Прянішніков, передає "ДС".

Сторона захисту долучила до матеріалів справи висновок незалежного експерта-психіатра, згідно з яким Габишев не підлягає примусовій госпіталізації. Також захист клопотав про виклик фахівця з Москви і проведення комплексної психолого-психіатричної експертизи, однак суд це клопотання відхилив. Прянішніков додав, що рішення буде оскаржене.

Габишева відвезли до Якутського республіканського психоневрологічного диспансеру 27 січня. Прянішніков повʼязував це з оголошеними шаманом планами про відновлення походу на Москву в березні.

Габишев вперше оголосив про піший похід на Москву, щоб «вигнати» президента Росії Володимира Путіна, в 2019 році. Він дійшов до Бурятії, де його затримали. Згодом на шамана завели справу про заклики до екстремізму (ст. 280 КК). Він перебував під підпискою про невиїзд, але обвинувачення Габишеву так і не предʼявили. Зараз запобіжний захід шаману не обрано.

В середині травня минулого року шамана вперше насильно відвезли в психіатричну лікарню. Коли він подав заяву про виписку, комісія визнала його небезпечним для себе і оточуючих. У червні суд постановив відправити шамана на примусове лікування в психіатричний диспансер.

У позові стверджувалося, що Габишев «страждає переоцінкою своєї особистості», тому що він висловлює ідеї «нашкодити уряду і скинути Путіна, оскільки той є демоном і Антихристом», а також «закликає до повалення законно обраної влади». У липні шамана виписали.

Нагадаємо, російське правозахисне товариство "Меморіал" визнало його політичним вʼязнем.

    Реклама на dsnews.ua