• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

ЄС імпортував більше 1 млн тонн російської металопродукції за перший квартал року

Європейський союз за підсумками січня-березня 2024 року імпортував 1,11 млн тонн російської продукції гірничо-металургійного комплексу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Eurostat, передає "ДС" із посиланням на "GMK Center".

Дані комісії свідчать про те, що основна частка імпорту припадає на напівфабрикати – 78,7% від загального обсягу імпорту. За 3 місяці ЄС імпортував з РФ 874,1 тис. тонн відповідної продукції, що на 4,2% більше р./р. Основний обсяг імпорту напівфабрикатів припадає на Бельгію – 351,38 тис. тонн (+2,2% р./р.).

Поставки залізної руди з РФ в ЄС становили 9,36 тис. тонн, що на 95,3% менше р./р: увесь обсяг сировини відвантажено до Словаччини. Також серед основних споживачів російської продукції ГМК у січні-березні були Італія та Нідерланди.

Попри запроваджені проти Росії санкції, гірничо-металургійний комплекс РФ продовжує отримувати значні прибутки від експорту продукції до Євросоюзу. І хоча показники значно зменшились порівняно з 2023 роком поставки поки залишаються на високому рівні.

У виданні нагадали, що 12-й пакет санкцій Євросоюзу продовжив дію квот на російські сляби ще на чотири роки.

"Сумарний розмір квоти на імпорт цієї продукції з жовтня 2024-го до вересня 2028-го встановлений у розмірі 8,5 млн т з більш детальним розбиттям за періодами. Попередні санкції на імпорт слябів запровадили у жовтні 2022 року, у рамках 8-го пакета санкцій.

Тоді було ухвалено рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024-го у межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт має припинитися", — зазначають у "GMK Center".

У свою чергу Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) розкритикувала послаблення санкцій: там заявили, що це історична помилка, яка викривлює конкуренцію на європейському ринку та підживлює порочну систему, яка не тільки послаблює санкції ЄС проти РФ, але й суперечить кліматичним цілям блоку.

Як писала "ДС", Росія попри санкції досі імпортує для своїх винищувачів понад 2 000 компонентів, які виготовляють 200 компаній з 22 країн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua