• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

ЄС планує розглянути створення військової та навчальної місії в Україні

Посли країн-учасниць Європейського союзу 16 вересня розглянуть варіанти створення військово-консультативної та навчальної місії ЄС в Україні. Передбачається, що вона допоможе реформувати військову освіту

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні брюссельського кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка в Twitter, передає "ДС".

"ЄС розглядає різні варіанти військової консультативної та навчальної місії в Україні як доповнення до цивільної місії, яка діє там з 2014 року", — зазначив він.

Як пише "Радіо Свобода", для роботи потенційної нової місії (EUATM) буде потрібно 60 співробітників. Вони консультуватимуть Департамент освіти Міністерства оборони України та Генеральний штаб з реформи професійної військової освіти.

У документі вказані чотири можливі варіанти співпраці, один з яких є підтримка стійкості України шляхом зміцнення її військового потенціалу. Інші варіанти мають менший масштаб і розглядаються як доповнення до діючої цивільної місії або експертна робота при представництві Євросоюзу в Києві.

Нагадаємо, раніше польський лідер Анджей Дуда висловився за розширення Європейського Союзу, заявивши, що Україна, Молдова та інші держави, які модернізуються і прагнуть вступити до ЄС, повинні мати таку можливість.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua