• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ЄС узгодив санкції проти білоруських чиновників, але "пожалів" Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз ухвалив рішення запровадити санкції проти Білорусі, які будуть затвердженні вже сьогодні, 2 жовтня

Рішення було ухвалено під час Спеціального засідання Європейської Ради, інформує "ДС".

За словами її президента Шарля Мішеля, Європейська рада намагалась відпрацювати спільну позицію щодо ситуації у Білорусі. 

"Ми вирішили імплементувати санкції, які були погоджені раніше. Це є дуже важливим та чітким сигналом щодо нашої надійності. Вже завтра (2 жовтня, — прим. "ДС") за письмовою процедурою ми застосуємо ці санкції", – цитує його слова Укрінформ.

Санкції стосуватимуться 40 посадовців, але не самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. 

"Хоча Лукашенка немає у цьому санкційному листі, ми, зрозуміло, будемо слідкувати за ситуацією та за розвитком подій. Ви знаєте, що ми хотіли б посилити діалог з Білоруссю. Ми бачимо у цьому важливу роль ОБСЄ, яка може сприяти конструктивному підходу для вирішення ситуації. Я хочу повторити, що ми засуджуємо всі залякування та насильство проти мирних членів опозиції", – заявив президент Європейської Ради.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua