• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

ЄС знову почав обговорювати Brexit з Британією: найбільше сперечаються про риболовлю

Реклама на dsnews.ua

Представники Євросоюзу та Великої Британії у п’ятницю, 23 жовтня, знову розпочали перемовини про узгодження спірних питань, повʼязаних з остаточним виходом Лондона з блоку

Про це заявив головний перемовник ЄС Мішель Барньє після прибуття до Лондона, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Дуже важливо, що ми знову за столом. На нас — величезна відповідальність, а зараз важливий кожен день", — зазначив він.

Протягом минулого тижня від уряду Британії лунали заяви про готовність до виходу взагалі без угоди, якщо ЄС не погодиться йти на компроміси, та що без цього подальші переговори вже не мають сенсу.

ЄС у відповідь заявляв, що хоче продовжити перемовини і досягти згоди, але не "будь-якою ціною". 

Напередодні у спільному документі вони домовилися, що британець Девід Фрост і переговірник ЄС Мішель Барньє проведуть новий раунд переговорів в Лондоні, а угода повинна бути укладена до кінця місяця.

"Переговори будуть проходити за всіма столами переговорів одночасно. Якщо обидві сторони не домовляться про інше, переговори будуть проходити щодня, включаючи вихідні", — йдеться в документі.

Сторонам вдалося досягти деякого прогресу у питаннях конкуренції, у тому числі держсубсидій для компаній. 

Тепер найчутливішим питанням залишається риболовля: прем’єр Британії Борис Джонсон хоче, щоб Британія повністю контролювала свої води, тоді як ЄС також хоче зберегти до них доступ — а особливо Франція. 

Кілька днів тому у кулуарних розмовах Барньє казав, що турбується "лише про рибу".

"Зараз потрібно розібратися з рибою. Про все інше так чи інакше можливо домовитись", — передають його слова джерела в дипломатичних колах. 

Риболовля склала лише 0,03% ВВП Британії за 2019 рік, а разом з подальшою обробкою — до 0,1% ВВП. Проте багато прихильників Brexit сприймають повний контроль за водами Британії як символ відновленого суверенітету. 

Перехідний період після Brexit завершується 31 грудня 2020 року. 

Нагадаємо, раніше премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон впевнений, що Сполучене Королівство може вийти зі складу Євросоюзу без торгівельної угоди і це суттєво не відібʼється на економіці країни.

    Реклама на dsnews.ua