• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

ЄСПЛ заборонив Польщі депортувати "білоруських" нелегалів

Європейський суд з прав людини заборонив Польщі висилати зі своєї території мігрантів, які потрапили до країни з території Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у рішенні, оприлюдненому на сайті ЄСПЛ 6 грудня, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Так, з 20 серпня до 3 грудня 2021 року ЄСПЛ розглянув 47 заяв від 198 заявників з проханням про безпечне перебування на території Європейського Союзу.

44 позови були подані проти Польщі, два проти Латвії та один проти Литви.

"У більшості заяв, де заявники стверджували, що перебувають у Польщі та просили не повертати їх до Білорусі, суд застосував правило 39 і постановив, що заявників не слід депортувати з Польщі, якщо вони перебувають на її території", – йдеться у постанові суду.

Правило 39 Регламенту ЄСПЛ передбачає забезпечувальні заходи у рамках скарги щодо суті порушення прав людини. Невиконання цих заходів суд вважає перешкодою ефективному розгляду скарги заявника.

За одним із клопотань щодо 32 громадян Афганістану, які опинилися на білорусько-польському кордоні, суд попросив Варшаву надати доступ до їхніх адвокатів. У деяких випадках ЄСПЛ вимагає надати мігрантам їжу, воду, одяг, належну медичну допомогу та за можливості тимчасовий притулок.

Зазначається, що 1 грудня Польща продовжила дію введеного на тлі міграційної кризи надзвичайного стану, що дозволяє уряду продовжувати обмеження доступу до свого кордону з Білоруссю для всіх, окрім людей, які живуть, працюють або навчаються у зазначеній зоні.

Як повідомляла "ДС", 6 грудня мігранти, які мешкають у тимчасовому притулку на складах логістичного центру в Білорусі, влаштували акцію протесту проти повернення додому.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua