• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Євродепутати закликали краще боротися з кіберзагрозами

Європейський парламент прийняв резолюцію із закликом посилити стандарти кібербезпеки щодо підключених пристроїв, програм і операційних систем

Реклама на dsnews.ua

Резолюція прийнята на тлі недавніх кібератак на критичну інфраструктуру в ЄС, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Резолюція була прийнята 670 голосами, 4 проти, 12 утрималися.

"Депутати Європарламенту відзначають недавню серію кібератак на системи охорони здоровʼя, такі як в Ірландії, Фінляндії та Франції, які завдають значної шкоди системам охорони здоровʼя та догляду за пацієнтами", — йдеться в повідомленні.

Резолюція закликає зробити продукти і послуги захищеними від кіберінцідентов і здатними до швидкого виправлення в разі виявлення вразливостей.

"Депутати Європарламенту вітають плани Європейської комісії запропонувати горизонтальне законодавство щодо вимог кібербезпеки для підключених продуктів та супутніх послуг, але також хочуть, щоб Комісія намагалася гармонізувати національне законодавство для уникнення фрагментації єдиного ринку", — відзначили в ЄП.

Резолюція також містить вимоги до законодавства, яке встановлює вимоги до кібербезпеки щодо програм, програмного забезпечення, програмно-апаратних засобів (яке контролює різні пристрої і машини, які не є компʼютерами) і операційних систем (програмне забезпечення, яке виконує основні функції компʼютера) до 2023 року.

Депутати Європарламенту відзначили, що гібридні загрози, тобто методи або дії, які використовуються "ворожими державними чи недержавними субʼєктами проти демократичних держав та інститутів", ростуть і стають все більш досконалими. Це включає використання дезинформаційних кампаній і кібератак на інфраструктуру, економічні процеси та демократичні інститути. Депутати побоюються впливу на вибори, законодавчі процедури, правоохоронні органи і правосуддя.

Відзначається також, що криза з COVID-19 виявив важливість кіберзахисту деяких критично важливих секторів, зокрема охорони здоровʼя, тоді як робота на дистанції і соціальне відстань збільшили залежність від цифрових технологій та звʼязку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua