• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Євродепутати закликали відкрити внутрішні кордони Шенгену

Європейський парламент закликав відновити вільне пересування громадян між країнами Шенгенської зони, яке було суттєво обмежено через поширення коронавірусу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в звіті, який був затверджений Європарламентом, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Євродепутати наголосили, що вільне пересування необхідно відновити якомога швидше.

Відзначаючи, що з 2015 року діє певний внутрішній прикордонний контроль, депутати Європарламенту заявляють, що такі перевірки більше не відповідають критеріям пропорційності і необхідності і, отже, є незаконними. За необхідності Єврокомісія також має ініціювати процедури порушення.

Звіт також вимагає повну інтеграцію Болгарії та Румунії в зону вільного пересування, відзначаючи, що обидві країни виконали вимоги для приєднання до Шенгену.

Хорватія також виконала вимоги. Однак депутати Європарламенту стурбовані повідомленнями про порушення прав людини на кордонах Хорватії і сподіваються, що країна забезпечить адекватний рівень комплектування кадрами на своєму кордоні.

Парламент також підкреслює, що реформа Шенгенської прикордонного кодексу необхідна для вирішення нинішнього стану вільної зони пересування. Хоча прикордонний контроль залишається прерогативою держав-членів, нові захисні механізми можуть забезпечити скасування контролю, коли він більше не є пропорційною відповіддю.

Як повідомляла "ДС", 27 травня Рада Європейського Союзу вирішив удосконалити європейську Візову інформаційну систему і посилити перевірку для тих, хто подає заявки на отримання шенгенських віз.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua