• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Єврокомісія хоче покарати Польщу за судову реформу

Європейська комісія звернеться до суду Євросоюзу з проханням накласти фінансові санкції на Польщу через порушення законодавства ЄС щодо незалежності судової системи

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Це продовження судової тяганини, розпочатої ЄК щодо Польщі 3 квітня 2019 року, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Комісія просить суд накласти на Польщу щоденну виплату штрафу доти, поки заходи, запропоновані (попередньою) постановою суду, не будуть виконані", — йдеться в одному з рішень, прийнятих виконавчої колегією ЄС.

ЄК як гарант основних договорів Європейського союзу угледіла в нових законах про реформу судової системи Польщі, прийнятих правоконсервативною більшістю парламенту, порушення основ законодавства ЄС. Головні претензії стосуються створення і функціонування дисциплінарної палати, яка, на думку Брюсселя, підриває незалежність польських суддів і не дає їм необхідних гарантій захисту від політичного контролю.

Суд ЄС в Люксембурзі ухвалив 14 і 15 липня прийняв дві постанови, в яких визначив тимчасові заходи по приведенню польської судової системи у відповідність з союзними законами.

Нинішні рішення ЄК прийняті після відповіді польської влади від 16 серпня, в якій вони повідомляють про свої дії. ЄК вважає, що Польща не прийняла всіх необхідних заходів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua