• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Єврокомісія не буде втручатися в будівництво "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Європейська комісія не буде втручатися в будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", оскільки проєкт є комерційним і не диверсифікує енергопостачання ЄС

Про це він сазан на сьогоднішньому засіданні Європарламенту, передає "ДС".

В ході засідання євродепутати запропонували посилити тиск на Росію через арешт опозиціонера Олексія Навального. Зокрема, пропонували перешкодити завершенню будівництва "Північного потоку-2".

"Мова про приватний проєкт, ми не можемо перешкодити цим підприємствам завершити його, якщо німецький уряд дає на нього свою згоду", — пояснив Боррель.

Однак, як підкреслив дипломат, у разі завершення будівництва газопроводу компанії повинні будуть керувати ним відповідно до європейського законодавства.

"Це все, що ми можемо зробити. У всякому разі, на рівні Євросоюзу", — додав він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що США внесли до списку санкцій відповідно до закону CAATSA ( "Протидія противникам Америки за допомогою санкцій") трубоукладач "Фортуна", задіяний на будівництві "Північного потоку 2". Також під санкції потрапив власник "Фортуни" ТОВ "КВТ-РУС".

Міністерство закордонних справ України привітало введення США санкцій проти судна Fortuna і його власника — компанії KVT-RUS.

Як повідомляла "ДС", російська компанія "Газпром" допускає припинення реалізації або повне скасування проєкту "Північний потік-2" в разі різкої зміни політичної ситуації в європейських країнах.

    Реклама на dsnews.ua