• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Єврокомісія презентувала план боротьби зі зміною клімату до 2050 року

Європейська комісія 14 липня представила програму боротьби зі зміною клімату до 2050 року, що отримала назву Fit for 55

Передбачається, що дотримання плану дозволить скоротити викиди двоокису вуглецю
Передбачається, що дотримання плану дозволить скоротити викиди двоокису вуглецю / novosti.dn.ua
Реклама на dsnews.ua

Передбачається, що ці заходи дозволять скоротити викиди двоокису вуглецю в усіх сегментах європейської економіки, зокрема виробництві електроенергії, автомобільному і житловому секторах, а також судноплавстві, авіації та сільському господарстві, передає "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

Один з ключових пунктів реформи — запровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання, що передбачає митні збори з товарів, що ввозяться в ЄС, залежно від їхнього вуглецевого сліду. Таким чином у Брюсселі сподіваються захистити своїх виробників, оскільки посилення кліматичного регулювання в ЄС підвищує їхні витрати і погіршує конкурентні позиції в порівнянні з виробниками з країн з менш жорстким регулюванням.

Ще один пункт — розширення чинної системи торгівлі квотами на викиди CO2 шляхом включення до неї нових галузей економіки, що має прискорити темпи декарбонізації. Так, Брюссель хоче запровадити квоти на викиди, вироблені автомобільним сектором і під час обігріву будівель.

Євросоюз має намір істотно посилити стандарти викидів для нових автомобілів у наступні 15 років. До 2030 року у нових авто має скоротитися викид шкідливих газів на 55% у порівнянні з 2021-м. З 2035 року в Євросоюзі має бути припинена продаж нових машин з дизельними і бензиновими двигунами. Крім того, пропонується на основних автомагістралях у ЄС через кожні 60 км побудувати зарядні станції для електромобілів, а через кожні 150 км — для машин на водневому паливі.

План Єврокомісії потребує затвердження усіма країнами ЄС і Європарламентом. Очікується, що дискусії триватимуть не менш ніж рік.

Як писала "ДС", у Євросоюзі почала діяти заборона на продаж одноразового пластикового посуду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua