• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Єврокомісія презентувала тримісячний план боротьби з коронавірусом

Реклама на dsnews.ua

Європейська комісія представила план координації заходів стримування та профілактики COVID-19, зокрема з урахуванням можливої другої хвилі в Європі

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції заступник голови Єврокомісії Маргаритіс Схінас, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Тепер ми знаємо більше про вірус, але зобовʼязані зберігати пильність і завбачливість, — заявив Схінас. — Представлений комплекс заходів спрямований на протидію можливим новим спалахам COVID-19. Спираючись на уроки минулих місяців, ми плануємо уникнути імпровізацій , зміцнити готовність на всіх фронтах, зберегти єдиний ринок і його основні свободи, полегшити шлях до економічного і соціального відновлення в Євросоюзі".

Схінас зазначив, що вірус поки поширюється світом. На території ЄС є "точкові і чітко визначені осередки, і вжитими заходами ситуація в них утримується під контролем".

Заступник голови Єврокомісії розділив заходи профілактики на три основні групи. Перша стосується координації дій між членами ЄС, брак якої спостерігався на початку кризи. Друга — інклюзивності, включно зі спеціальними заходами щодо найбільш уразливих груп людей. Третя — зменшення ризику співіснування COVID-19 із сезонним грипом, підготовка систем охорони здоровʼя до цієї можливої ситуації.

Також передбачено посилення можливостей для відстеження контактів, зокрема на місцевому рівні через мобільні додатки.

Маргаритіс Схінас наголосив, що Брюссель сподівається на продовження на світовому рівні зусиль, які забезпечать ефективну профілактику, готовність і реагування на надзвичайні ситуації в сфері охорони здоровʼя.

Як повідомляла "ДС", станом на 15 липня кількість випадків зараження коронавірусом у світі збільшилася до 13 287 651, одужали 7 374 484 пацієнтів. 

    Реклама на dsnews.ua