• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Європа завтра введе санкції проти Росії через Навального, — ЗМІ

Посли країн-членів Європейського Союзу узгодили санкції відносно чотирьох громадян Росії у справі засудженого лідера опозиції Олексія Навального і оголосять про це рішення 2 березня

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило джерело в Раді постійних представників ЄС (Coreper), передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Дійсно, посли сьогодні погодили на засіданні Coreper санкції проти Росії. Це рішення має бути ухвалене завтра, тоді Рада ЄС повідомить усі деталі. Під дію Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини потраплять чотири особи, у відповідь на порушення прав людини навколо арешту Навального", — повідомило джерело.

За інформацією представника, Coreper ніколи офіційно не поширює подібну інформацію на етапі обговорення, а інформує громадськість вже про прийняті рішення.

Нагадаємо, 2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді прийняв рішення замінити політику Олексію Навальному умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. Це сталося через два тижні після повернення Навального з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння.

Європейський суд з прав людини зажадав від російської влади звільнити з вʼязниці лідера опозиції Олексія Навального.

У відповідь віцеспікер Держдуми Росії Петро Толстой заявив, що конституція дозволяє уряду ігнорувати рішення ЄСПЛ як політизоване і таке, що суперечить основному закону РФ.

20 лютого міський суд Москви, незважаючи на рішення ЄСПЛ, визнав вирок Навальному законним, проте термін скоротили до 2,5 років.

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу прийняли рішення ввести санкції проти Росії за арешт лідера опозиції Олексія Навального. У МЗС РФ заявили, що санкції щодо Росії нелегітимні і є втручанням у внутрішні справи держави.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua