• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Європейський парламент затвердив резолюцію щодо протестів в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Європейський парламент прийняв резолюцію щодо ситуації в Білорусі, де триває порушення прав людини з боку силовиків, підконтрольних режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка

За резолюцію проголосували 613 євродепутатів, 41 був проти, 35 утрималися, передає "ДС" з посиланням на"Європейську правду".

У тексті є вимога швидкого, ретельного, безстороннього і незалежного розслідування смерті Романа Бондаренка, а також пов'язаних з протестами смертей Олександра Тарайковського, Олександра Вихора, Артема Парукова, Геннадія Шутова і Костянтина Шишмакова.

Також євродепутати закликали ЄС підтримати міжнародне розслідування злочинів, скоєних режимом Лукашенка проти народу Білорусі.

Крім того, резолюція підтримує рішення Ради працювати над третім пакетом санкцій, спрямованих на фірми і олігархів, які мають зв'язки з Лукашенком в світлі того, що дії, що вживаються ЄС та його країнами-членами досі, є несуттєвими, а також закликає до розширення санкцій списку ЄС.

Документ також містить заклик до повного заморожування переказів коштів ЄС для білоруського уряду і контрольованих державою проектів, включаючи позики Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції і розвитку та інших.

Нагадаємо, пізно ввечері 12 листопада стало відомо, що в реанімації помер затриманий людьми в масках напередодні 31-річний білорус Роман Бондаренко. Бондаренка схопили і кудись відвезли люди в цивільній формі і масках, які приїхали на "Площу змін" в Мінську, щоб зняти біло-червоно-білі стрічки. Через півтори години його доставили до лікарні з набряком мозку, закритою черепно-мозковою травмою, субдуральною гематомою, забоями, синцями.

Європейський Союз висловив обурення через смерть Бондаренка. Також ЗМІ повідомили, що ЄС погодив новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка в зв'язку з трагедією.

    Реклама на dsnews.ua