• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Європол доєднався до розслідування воєнних злочинів

Агентство Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів (Європол) доєдналося до спільної слідчої групи (JIT) щодо розслідування тяжких міжнародних злочинів, які скоїли російські окупаційні війська на території України

Реклама на dsnews.ua

Генеральні прокурори семи країн-учасниць слідчої групи і виконавчий директор Європолу Катрін Де Болле підписали відповідну угоду під час 17-го засідання Консультативного форуму генеральних прокурорів Євроюсту, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Європолу.

JIT була створена 25 березня 2022 року Литвою, Польщею та Україною за підтримки Євроюсту. 31 травня 2022 року членами стали Естонія, Латвія та Словаччина, а 13 жовтня 2022 року – Румунія. 3 березня 2023 року сім національних органів JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством юстиції США. Учасниками JIT є Євроюст, Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), а тепер і Європол.

Європол надаватиме аналітичну та криміналістичну підтримку членам JIT. Крім того, Європол підтримуватиме збір та аналіз даних, отриманих законним шляхом із відкритих джерел, таких як соціальні медіа, телебачення та радіомовлення, так звані розвідувальні дані з відкритих джерел (OSINT).

Агентство також надаватиме свої знання та досвід у сфері розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності та інших міжнародних злочинів через Аналітичний проект з основних міжнародних злочинів (AP CIC).

Євроюст надає правову, матеріально-технічну, фінансову та аналітичну підтримку JIT. З березня 2022 року Агентство провело 19 координаційних зустрічей JIT та інших національних органів, які розслідують ймовірні тяжкі міжнародні злочини, скоєні в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua