• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Єврорегулятор EASA наказав авіакомпаніям оминати Білорусь

Європейське агентство авіаційної безпеки EASA зобовʼязало національних перевізників країн-членів EASA уникати повітряного простору Білорусі за винятком надзвичайних ситуацій

Логотип європейського регулятор EASA
Логотип європейського регулятор EASA
Реклама на dsnews.ua

Таке рішенні регулятор випустив 2 червня, передає "ДС" з посиланням на сайт EASA.

Як зазначається, вимога оминати район польотної інформації "Мінськ" повʼязана з примусовою посадкою рейсу FR4978 авіакомпанії Ryanair 23 травня.

Як пояснив регулятор, мета такого рішення "полягає в зниженні потенційного ризику для пасажирів і екіпажів, який може виникнути в результаті польотів в цьому повітряному просторі".

Рішення буде періодично переглядатися.

Нагадаємо, з 26 травня Україна повністю припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair в мінському аеропорту 23 травня, після чого був затриманий засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. Також українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти у повітряному просторі Республіки Білорусь.

Про припинення авіасполучення з Білоруссю заявила і низка інших країн, зокрема ЛитваСловаччина та Польща. В "Белавіа" заявили про вимушену відміну з 27 травня рейсів до восьми країн Європи. Крім того, білоруська національна авіакомпанія скасувала всі рейси до України з 26 травня і по 25 серпня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua