• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Євросоюз погодив обмеження торговельних пільг для України

Європейський парламент погодив умови продовження дії лібералізованого торговельного режиму для України, передбачивши посилені захисні заходи для європейських фермерів

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби параменту, передає "ДС".

Угода дозволить призупинити дію мит та квот на український експорт до ЄС до червня 2025 року. 

"Ці односторонні заходи щодо лібералізації торгівлі допоможуть стабілізувати українську економіку та сприяти поступовій інтеграції країни у внутрішній ринок ЄС", – йдеться в повідомленні.

Європейський парламент ще має проголосувати за це рішення під час пленарного засідання у квітні, після чого зміни до правил торгівлі з Україною затвердить Європейська рада.

"Учасники переговорів погодилися продовжити базовий період, який використовується як основа для застосування цього автоматичного захисту, а це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зареєстрований у другій половині 2021 року, а також упродовж 2022-го і 2023 років, тарифи будуть переглянуті", – уточнюється в повідомленні.

Також Єврокомісія зобов'язується посилити моніторинг імпорту зерна, зокрема пшениці.

Водночас європейські законодавці схвалили зобов'язання Єврокомісії обговорити постійну лібералізацію тарифів з Україною в межах процесу перегляду Угоди про асоціацію, щойно буде завершено законодавчу процедуру щодо тимчасової лібералізації, та забезпечити активну участь Європарламенту у цьому процесі.

Як писала "ДС", 4 квітня міністерство сільського господарства Польщі повідомило, що країна збереже заборону на ввезення з України певної агропродукції, але не обмежуватиме транзит через свою територію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua