• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Євросоюз пригрозив Британії через "зухвале порушення" умов Brexit

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз оприлюднив офіційне попередження Великобританії через можливе порушення умов виходу зі складу ЄС

Йдеться про ініційований Лондоном законопроєкт про Ірландське море, який, на думку європейських дипломатів, містить порушення умов Brexit, закріплених в так званому Протоколі по Північній Ірландії, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Лондон має відповісти на попередження протягом місяця, інакше йому загрожують такі дії ЄС, аж до можливої подачі в суд.

У заяві ЄС йдеться, що прийняття законопроєкту "Про внутрішній ринок" стане "зухвалим порушенням" правил, що регулюють кордон між Республікою Ірландія, яка є членом ЄС, і Північною Ірландією — єдиною сухопутною ділянкою кордону між Британією та ЄС.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала план Британії таким, що "за своєю природою порушує зобов‘язання доброчесно ставитись до положень угоди про вихід".

Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що прийняття законопроєкту "стане надзвичайно серйозним порушенням Угоди про вихід а також міжнародного права".

В уряді Великобританії висловили надію, що цей законопроєкт не потрібно буде застосовувати. Зараз тривають переговори щодо врегулювання умов торгівлі між ЄС і Великобританією після Brexit.

Як повідомляла "ДС", у вересні Палата громад Великобританії проголосувала за проект закону про внутрішній ринок, який суперечить угоді про вихід країни з Євросоюзу.

Премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає, що торговельна угода по Brexit з ЄС має бути укладена до 15 жовтня, в іншому випадку її не буде.

    Реклама на dsnews.ua