• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Євросоюз закликав Вірменію до миру і демократії

В Європейському Союзі стежать за ситуацією в Вірменії, де відбувається політичне протистояння між прем'єр-міністром Ніколом Пашіняном і Генеральним штабом армії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник ЄС, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Європейський Союз дуже уважно стежить за розвитком подій у Вірменії. Ми просимо всіх акторів заспокоїтись та уникати будь-якої риторики чи дій, які можуть призвести до подальшої ескалації", — йдеться в заяві.

В ЄС підкреслюють, що розбіжності мають вирішуватися мирним шляхом із суворим дотриманням принципів і процесів парламентської демократії.

"Відповідно до Конституції Вірменії, збройні сили "зберігають нейтралітет у політичних питаннях і знаходяться під цивільним контролем". Підтримка демократичного та конституційного ладу — єдиний спосіб, яким Вірменія може ефективно вирішувати проблеми, з якими стикається", — відзначили в ЄС.

Відзначимо, раніше Генеральний штаб Збройних сил Вірменії виступив із заявою, вимагаючи негайної відставки премʼєр-міністра Нікола Пашиняна і уряду. Цьому передувала відставка першого заступника начальника Генштабу Тирана Хачатряна, який критикував Пашиняна.

Пашинян назвав вимоги Генштабу спробою військового перевороту і закликав своїх прихильників вийти на головну площу Єревана.

Пізніше Пашинян звільнив начальника Генерального штабу ЗС, генерал-полковника Оніка Гаспаряна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua