• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Євросоюз змусив Сербію відмовитися від військових навчань в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Сербія відмовилася брати участь у військових навчаннях за участю Росії та Білорусі "Слов'янське братство-2020", які мають пройти під Брестом недалеко від кордону з Польщею

Про це заявив сербським ЗМІ міністр оборони країни Олександр Вулін, передає "ДС" з посиланням на " РБК-Україна ".

За його словами, ЄС вимагає відмовитися від навчань, пригрозивши заблокувати подальшу євроінтеграцію Белграда і посилити тиск з питань Косово, Метохії і Республіки Сербської (утворення у складі Боснії і Герцеговини).

"Сербія стикається з жахливим і незаслуженим тиском з боку ЄС. Тиск, що не має сенсу і не заснований на наших рішеннях і діях, є результатом істерії, яка визначає політичні рішення та направлення великих могутніх країн", — заявив Вулін.

Він додав, що Сербія є нейтральною країною і для збереження цього статусу уряд вирішив припинити участь в міжнародних навчаннях на півроку.

"Ні зі Сходом, ні з Заходом. Наша участь в миротворчих операціях буде спеціально розглянута і, в разі необхідності, призупинена", — зазначив Вулін.

Як повідомляла "ДС", військові навчання "Слов'янська братство-2020" мають пройти на полігоні під Брестом в період з 10 по 15 вересня. У маневрах мали взяти участь військові Росії, Білорусі та Сербії.

    Реклама на dsnews.ua