• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Південна Корея затримала вантажне судно з КНДР, яке тримало курс Росію

Берегова охорона Південної Кореї за підозрою в порушенні санкцій ООН проти КНДР затримала біля свого південного узбережжя у водах Японського моря вантажний корабель без прапора, який тримав курс на Росію

Реклама на dsnews.ua

 Південнокорейське інформагентство Yonhap пише, що затримане 3000-тонне судно DEYI прямувало до Росії з Північної Кореї через Китай, а сама операція відбулась минулої суботи, передає "ДС".

На борту корабля перебували 13 осіб, у тому числі капітан, громадянин Китаю, та члени екіпажу з Китаю й Індонезії. 

Оскільки на вимогу правоохоронці екіпаж відмовився зупинити судно, берегова охорона Південної Кореї примусово перемістила його до південно-східного порту Пусан і змусила пришвартуватись на рейді порту. 

У південнокорейському МЗС повідомили, що наразі уряд країни в тісній координації зі Сполученими Штатами проводить розслідування ймовірного порушення затриманим судном резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї в частині постачання до КНДР заборонених вантажів.

У повідомленні також ідеться, що правоохоронці наразі не можуть підтвердити, що перевозить судно, оскільки екіпаж відмовляється відкрити вантажний трюм.

Yonhap нагадує, що резолюція ООН 2397, прийнята в 2017 році, дозволяє Південні Кореї затримувати, перевіряти та арештовувати будь-яке судно в її територіальних водах, яке підозрюється в забороненій діяльності з КНДР.

Нагадаємо, у лютому пІвнічнокорейський диктатор Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян не вестиме мирних перемовин з Сеулом, а посилюватиме армію й готуватиметься до окупації Південної Кореї у разі початку війни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua