• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

За Байдена до України буде "новий рівень уваги", — Волкер

Реклама на dsnews.ua

Увага до України в Адміністрації президента США Джо Байдена може збільшитися в порівнянні з командою його попередника Дональда Трампа, а також збережеться двопартійна підтримка в американському парламенті

Такий прогноз зробив колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Коментуючи перспективи розвитку ситуації в Донбасі, Волкер вказав на те, що це залежить перш за все від готовності Росії припинити агресію.

«Питання в тому, чи Росія хоче зупинити війну, чи ні. Зараз Путін, на мою думку, вважає, що війна служить його цілям: вона розхитує Україну, дещо дестабілізує її, вона утримує її від взаємодії з Європою, від взаємодії з НАТО. Тому, я думаю, Путін вважає корисною справою, щоб війна тривала», — сказав Волкер.

Він висловив думку, що Захід «мав би піти на більший тиск на Росію», щоб її президент Володимир Путін «побачив, що він нічого не здобуває, окупуючи частини України, а натомість платить дуже високу ціну за це».

За словами дипломата, варто очікувати більшої присутності української теми в порядку денному Вашингтону.

«Буде й нове: нові обличчя і новий рівень уваги. Під час останнього року адміністрації Трампа – через процес імпічменту – присутності США, залучення США в українських питаннях не було. Я думаю, адміністрація Байдена доможеться, що це залучення повернеться», — спрогнозував Волкер.

Загалом дипломат прогнозує, що політика Вашингтону щодо підтримки Києва не зміниться. Це стосується як суверенітету і територіальної цілісності України, так і економічних реформ. Волкер оцінює цю підтримку як двопартійну в обох палатах Конгресу США.

Як повідомляла "ДС", раніше сьогодні, 20 січня, Джо Байден прийняв присягу президента США.

    Реклама на dsnews.ua