• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Чиїм коштом бенкет? Путін оголосив канікули для росіян через коронавірус

Президент Росії Володимир Путін оголосив дні з 30 жовтня по 7 листопада неробочими через ситуацію з поширенням коронавірусу в країні. За працівниками на цей період буде зберігатися заробітна плата

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час наради з членами уряду, яку транслював телеканал "Росія 24", передає "ДС".

Президент РФ також дав регіональним властям повноваження ввести неробочі дні раніше або продовжити їх після 30 жовтня, якщо критична ситуація буде зберігатися. Він закликав керівників регіонів не занижувати статистику, тому що велика кількість виявлених випадків означає гарну роботу щодо попередження поширення інфекції.

Дождь уточнює, що Путін підтримав пропозицію віцепрем'єрки Тетяни Голікової, щоб роботодавці давали співробітникам два вихідних дні після вакцинації. Він додав, що у нього самого "піднялася температура" після другого щеплення, і залишитися в таких умовах вдома "піде тільки на користь".

Крім того, Путін сказав, що "не розуміє", чому росіяни так неохоче прищеплюються, і підкреслив "надійність російської вакцини".

"У нас тільки два способи пройти через цей період: перехворіти або вакцинуватися, але краще вакцинуватися", — розповів глава Кремля.

Також він доручив уряду Росії підтримати бізнес в зв'язку з новими обмеженнями. Втім, залишається тільки здогадуватися, як роботодавці будуть виплачувати зарплати своїм співробітникам в період такого "простою".

Нагадаємо, напередодні з пропозицією оголосити неробочі дні з 30 жовтня по 7 листопада (а в деяких регіонах — з 23 жовтня) виступила віцепрем'єрка уряду РФ Тетяна Голікова. Також вона запропонувала знову ввести QR-коди для вакцинованих і громадян, які перехворіли. Цю пропозицію підтримав прем'єр-міністр Михайло Мішустін.

Після цього в Москві ввели нові обмеження: домашній режим для нещеплених москвичів старше 60 років і людей з хронічними захворюваннями; віддалена робота для всіх співробітників старше 60 років і 30% всіх інших; вимогу вакцинувати 80% співробітників сфери послуг до кінця року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua