• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

За місяць до штурму Капітолія ультраправі отримали великий платіж в біткоїнах, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

За місяць до нападу прихильників Дональда Трампа на будівлю Капітолія у Вашингтоні ультраправі активісти отримали велике пожертвування в біткоїнах на суму $522 тисяч

Про це повідомила нью-йоркська компанія-розробник програмного забезпечення по боротьбі з відмиванням грошей Chainalysis, інформує "ДС".

За її даними, на які посилається агентство Reuters, гроші були перераховані 8 грудня минулого року на 22 електронних гаманці, більшість з яких належить крайнім правим активістам і інтернет-діячам.

Найбільшу суму в 13,5 біткоїна (приблизно $250 тисяч на той момент) отримав Нік Фуентес, лідер ультраправого угрупування Groypers. Він був присутній на мітингу прихильників Трампа у Вашингтоні 6 січня, а також був помічений біля будівлі Капітолія, коли почалися заворушення.

Серед одержувачів, за даними Chainalysis, також є стример Ітан Ральф і організація VDARE, яка виступає проти імміграції в США. Власники інших адрес не встановлені.

Як писала "ДС", під час заворушень і штурму Капітолія у Вашингтоні усього загинули пʼятеро осіб, десяткиактивних учасників акції протесту були затримані, постраждали 17 правоохоронців (один з них згодом помер). Пізніше Дональд Трамп звинуватив "людей Антифа" у штурмі будівлі Конгресу у Вашингтон.

    Реклама на dsnews.ua