• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"За свободу думки": лідери опозиції в Білорусі отримали премію Сахарова (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська та інші опозиціонери отримали 16 грудня у Брюсселі премію від Європейського парламенту імені Андрія Сахарова 2020 року за свободу думки

Відповідне відео оприлюднив Європарламент у своєму Twitter, передає "ДС".

"Премія Сахарова за свободу думки у 2020 році присуджується демократичній опозиції в Білорусі, яку представляють кілька лауреатів, включаючи лідера опозиції Світлану Тихановську", — йдеться у повідомленні.

Премію опозиціонерці вручив президент Європарламенту Давід Сассолі від імені Координаційної ради, органу, створеного опозицією в Білорусі для сприяння передачі влади в країні після президентських виборів в серпні, які, за словами опозиції, були сфальсифіковані.

"Навколо нас вибудувана невидима стіна страху. Але цьогоріч, об’єднавшись, ми віримо, що цю стіну страху можна знести, цеглинка за цеглинкою. Мрія про краще Білорусі підтримує нас. Без вільної Білорусі Європа не буде по-справжньому вільною. Хай живе Європа, хай живе Білорусь!", – сказала Тихановська у своїй промові.

У свою чергу, Сасоллі сказав представникам білоруської опозиції, що "ваша боротьба – це наша боротьба". 

Як пише "Радіо Свобода", крім Тихановської, нагорода дісталася члену Координаційної ради Світлані Алексієвич, письменниці і лауреатці Нобелівської премії, Марії Колесниковій, Ользі Ковальковій, Вероніці Цепкало і Сергію Дилевському, а також кільком іншим громадським і політичним діячам – опозиційному блогеру Сергієві Тихановському, чоловіку Світлани Тихановської, Олесю Беляцькому, представнику правозахисної організації "Весна", політв’язню Миколі Статкевичу і засновнику телеґрам-каналу "Nexta" Степану Путилі.

    Реклама на dsnews.ua