• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Загрожує безпеці в Північній півкулі: німецьке МЗС прокоментувало вихід Росії з Договору про відкрите небо

Реклама на dsnews.ua

Німеччина вважає, що вихід Росії з Договору про відкрите небо погіршить міжнародну систему контролю озброєння та відчутно вплине на безпекову ситуацію у Північній півкулі

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Німеччини, оприлюдненій 15 січня, передає "ДС".

"Це великий крок назад для міжнародної системи контролю озброєнь, і це явно вплине на безпеку і довіру у Північній півкулі. Залишатися залученими до конструктивного діалогу щодо майбутнього договору — у власних інтересах Росії", — йдеться у тексті. 

МЗС Німеччини зазначає, що лиш нещодавно усі країни-члени договору погодилися обговорити пропозиції, висунуті Росією після виходу з договору США, та що Німеччина разом з МЗС ще 15 європейських країн у листі до свого російського колеги Сєргєя Лаврова наприкінці грудня спільно наголошували, що налаштовані і далі дотримуватися Договору. 

"Незалежно від рішення Росії, Німеччина продовжить рішуче виступати за підтримку та модернізацію контролю звичайного і ядерного озброєння у Європі і для Європи. Це у наших спільних інтересах, якщо ми хочемо реагувати на виклики нашого часу так, щоб зберігати мир та безпеку", — підсумовує МЗС ФРН. 

Нагадаємо, 15 січня Росія заявила про вихід з Договору про відкрите небо. Ще в листопаді 2020 року з Договору вийшли США. В травні 2020 року президент США Дональд Трамп аргументував плани своєї країни покинути "відкрите небо" тим, що угоду систематично порушує Росія.

Довідка. Договір з відкритого неба — багатосторонній міжнародний договір, що дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів. Підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Відповідно до Договору, держави, які підписали його, взяли на себе зобовʼязання надання можливості здійснювати спостережні польоти (інспекції) над своєю територією на підставі запиту в рамках встановлених квот. Польоти проводяться на повідомній основі.

    Реклама на dsnews.ua