• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Захарова озвучила умови участі Росії в Кримській платформі

Реклама на dsnews.ua

Речниця МЗС Росії Марія Захарова сказала, що російська сторона може взяти участь в ініційованій Україною Кримській платформі, якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова – від водопостачання та електрики до транспортного сполучення

Про це Захарова заявила в інтервʼю виданню «Крымский журнал», передає "ДС".

«Якщо на цьому майданчику планується обговорювати відновлення водопостачання Криму та подачі електроенергії, зняття Києвом торгової і транспортної блокади півострова, то ми не проти такої співпраці», – сказала Захарова.

За її словами, ідея створення подібного майданчика озвучувалася в Києві ще в 2015 році, а тепер президент України Володимир Зеленський, на її думку, «намагається наповнити її реальним змістом». Захарова зазначила, що в Росії хочуть подивитися, «що з цього вийде».

Речниця МЗС Росії при цьому зазначила, за яких умов, Москва не стане брати участь у Кримській платформі.

«Якщо Київ планує грати на своїй «платформі» стару мелодію про «деокупацію», то такий формат нас не цікавить. Питання приналежності Криму було вирішене самими кримчанами в 2014 році. Півострів є повноцінним субʼєктом Російської Федерації, і ніякі «платформи», «формати», «стратегії» цього не змінять», – додала вона.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба планує, що міжнародний саміт Платформи по деокупацію Криму відбудеться в Києві в травні 2021 року.

Президент Володимир Зеленський заявив про створення Кримської платформи, метою якої є повернення в міжнародний порядок денний питання окупованого Росією Криму.

Створення Кримської платформи вже підтримали ЄвросоюзТуреччинаЛитва і Естонія.

Крім того, за словами заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарову, країну-окупанта — Росію також запросять до участі в переговорах у рамках платформи. Зараз українські дипломати шукають відповідну форму запрошення.

    Реклама на dsnews.ua