• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Заморожені активи РФ: Рада ЄС дозволила використовувати прибутки на користь України

У понеділок, 12 лютого, Рада Європейського Союзу затвердила постанову, що дає можливість використовувати прибутки, отримані від заморожених у Європі активів центрального банку Російської Федерації на потреби України

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба інституції, передає "ДС".

"Рада ЄС ухвалила рішення та регламент, що роз'яснюють зобов'язання центральних депозитаріїв цінних паперів (ЦДЦП), які володіють активами та резервами Центрального банку Росії (ЦБ РФ), знерухомленими внаслідок обмежувальних заходів ЄС", – йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що сьогоднішнє рішення Ради ЄС роз'яснює заборону на операції з замороженими активами, а також правовий статус доходів, отриманих центральними депозитаріями у зв'язку з володінням російськими іммобілізованими активами, і встановлює чіткі правила для суб'єктів, що ними володіють. Відтепер центральні депозитарії, які володіють активами ЦБ РФ на суму понад 1 млн євро, повинні окремо обліковувати надзвичайні залишки грошових коштів, що накопичуються внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також окремо зберігати відповідні доходи. Крім того, центральним депозитаріям заборонено розпоряджатися отриманим чистим прибутком.

Як повідомляла "ДС", раніше посли країн-членів Європейського Союзу погодили використання доходів від заморожених активів Росії на допомогу Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua