• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Заморська територія Франції відмовилася від незалежності на референдумі

Жителі заморської території Франції Нова Каледонія на референдумі проголосували проти повної незалежності від метрополії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє місцеве телебачення, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з початковими даними, після підрахунку 84% бюлетенів проти незалежності висловилися 96% учасників голосування.

Нова Каледонія – архіпелаг із десятків островів у південній частині Тихого океану, за 15 тисяч кілометрів від Парижа, що увійшов до складу Французької імперії у 1853 році.

З 1998 року він є особливою адміністративно-територіальною освітою Франції.

Нумейська угода 1998 передбачає можливість організації до трьох референдумів з питання про самовизначення Нової Каледонії.

Третій референдум було організовано після того, як на першому та другому місцевих мешканцях вирішили залишитися у складі Франції. Пропаризька сторона перемогла на референдумі 2018 з 56,7% голосів, але в ході опитування 2020 цей відсоток впав до 53,3%.

Виступаючі за незалежність активісти бойкотують недільне третє голосування. Вони хочуть перенести його на вересень, оскільки вважають "чесну кампанію" неможливою через високу кількість заражених коронавірусом.

Уряд Франції відхилило вимогу, заявивши, що поширення вірусу сповільнилося, а рівень зараження знизився до 80-100 випадків на 100 000 чоловік.

Рух за незалежність все ще погрожує невизнанням результатів референдуму і пообіцяв звернутися до ООН із проханням домогтися його скасування.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua