• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Заслання" Поклонської в Африку може завершитися екстрадицією в Україну

Влада африканської острівної держави Кабо-Верде, куди послом Росії призначена підозрювана в державній зраді колишній "прокурор Криму" Наталія Поклонська, екстрадували в США громадянина Венесуели, бізнесмена Алекса Сааба

Реклама на dsnews.ua

Сааб має статус спеціального посланника Мадуро, повідомляє "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Сааба звинувачують у відмиванні грошей в інтересах режиму венсесуельского президента Ніколаса Мадуро, якого Вашингтон не вважає легітимним главою держави.

Рішення про те, що Сааб може бути виданий США, прийняв у вересні Конституційний суд країни.

49-річний бізнесмен був арештований за виданим США міжнародним ордером в аеропорту на острові Сал в Кабо-Верде в червні 2020 року, коли його літак здійснив посадку для дозаправки на шляху з Венесуели в Іран. Влада Венесуели висловила протест, вказавши на дипломатичний статус Сааба, однак суди в Кабо-Верде не прислухалися до цих аргументів.

Прокурори вважають, що Сааб може стати вагомим свідком у розслідуванні корупції в країні Південної Америки. Американська влада роками домагалася відповідальності Сааба в справі про розслідування продажу золота і нафти у Венесуелі в порушення санкцій США. Сааб і його бізнес-партнер Альваро Пулідо також звинувачуються США в управлінні мережею, яка використовувала продовольчу допомогу, призначену для Венесуели.

Венесуела заявила, що Сааб, якого вона назвала своїм "послом", був викрадений США.

18 жовтня Сааб має постати перед судом у Флориді.

Як повідомляла "ДС", в серпні президент Росії Володимир Путін призначив Наталію Поклонську послом РФ в Кабо-Верде.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua