• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Зате не Захід: Путін похвалив Олександра Невського за те, що той кланявся перед Ордою (ВІДЕО)

Президент Росії Володимир Путін похвалив князя Олександра Невського, який їздив "на уклін" до ханів Золотої Орди

Володимир Путін
Володимир Путін / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Фрагмент виступу Путіна публікує на своєму Telegram-каналі кремлівський пропагандист Павло Зарубін, повідомляє "ДС".

"Адже він (Олександр Невський — "ДС") їздив до Орди, кланявся ординським ханам, отримував ярлик на князювання… У тому числі і, перш за все, для того, щоб ефективно протистояти нашестю Заходу. Чому? А тому що ординці поводилися нахабно, жорстоко, але вони не торкалися головного — нашої мови, традицій, культури, на що претендували західні завойовники", — сказав президент РФ.

За словами Путіна, "це найголовніше".

"Бо якщо руйнуються культура, традиції та історія народу, то народ поступово починає зникати як етнос, розчинятися як сніг пізньою весною", — сказав глава Кремля.

Він додав, що росіяни "поважають Олександра Невського як святого саме за цей вибір".

"Він (Олександр Невський — "ДС") думав про те, щоб зберегти російський народ. Ну а потім і всі народи, які мешкають на території нашої величезної країни", — сказав глава Кремля.

Зазначимо, у червні 2021 року російський історик Сергій Чернишов писав, що Олександр Невський був "колабораціоністом" та "продався Орді за статус".

Це Чернишову, писали російські ЗМІ, "довелося пояснювати слідчому".

Крім того, радянська пропаганда часто експлуатувала міфи про битву на Чудському озері між військами князя та лівонсько-тевтонським загоном ("Льодове побоїще") на основі фільму "Олександр Невський" Сергія Ейзенштейна, знятого в 1938 році.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua