• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Заважало, але це не точно: в Сенаті представили доповідь про роботу Байдена-молодшого в Україні

Реклама на dsnews.ua

Комітети Сенату США з національної безпеки та з питань фінансів оприлюднили звіт "Гантер Байден, Burisma і корупція", в якому йдеться про діяльність сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена в Україні

Документ містить 87 сторінок, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

У звіті викладені деталі роботи Гантера Байдена в правлінні газової компанії Burisma. Автори звіту, сенатори-республіканці Рон Джонсон і Чак Ґреслі стверджують, що така діяльність створювала конфлікт інтересів, під час, коли Джо Байден був віцепрезидентом і займався в Білому домі справами України.

"Голови комітетів в ході розслідування виявили, що адміністрація Обами знала що те, що Гантер Байден обіймав посаду в правлінні Бурісми було проблематичним і заважало ефективно втілювати стратегію щодо України", — йдеться в звіті.

Звіт визнає, що точно не зрозуміло, наскільки присутність сина Байдена в Burisma вплинула на політику щодо України, яку проводила адміністрація Обами. Однак, в документі вказується, що американські чиновники часів Обами попереджали Адміністрацію про некоректність, яку створює участь сина віцепрезидента в правлінні української компанії.

Виборчий штаб Джо Байдена відразу розкритикував звіт, назвавши його спробою союзників президента Дональда Трампа за 6 тижнів до виборів зашкодити його політичному опоненту і втрутитися у виборчий процес.

Зокрема, відзначили в штабі Байдена, в звіті говориться, що Байден на посаді віцепрезидента тиснув на Україну, наполягаючи на звільненні з посади тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна, нібито, намагаючись зупинити розслідування проти власників Burisma. Однак, повідомлення в пресі та заяви свідчать про те, що проти Burisma не велося активних розслідувань на момент звільнення Шокіна в 2016 році і його звільнення відповідало офіційній позиції США.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що хакери ГРУ Росії зламували сайти газової компанії Burisma, щоб знайти компромат на Джо Байдена.

    Реклама на dsnews.ua