• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Збір хмизу обернувся для жителя Росії кримінальною справою

Реклама на dsnews.ua

На жителя села Звєрєво Нижегородської області Росії Геннадія Толчонкова завели кримінальну справу через збирання хмизу

Про це він сам повідомив місцевому телеканалу «Че», передає "ДС".

Чоловіка звинувачують у незаконній рубці лісових насаджень в особливо великому розмірі (частина 3 статті 260 КК РФ). Йому загрожує до семи років колонії і штраф в розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Толчонков повідомив, що взяв з лісу стовбури і гілки дерев, повалених вітром. Деякі гілки він відпиляв від кореня. Чоловік додав, що чіпав тільки ті дерева, у яких коріння «чорні», а гілки самі ламаються.

За словами Толчонкова, його викликали в поліцію і звинуватили в тому, що це він трактором повалив 13 дерев.

У нього вилучили пилу і трактор. Він заперечує провину, а також те, що дерева можна повалити трактором. Толчонков запропонував поліцейським провести слідчий експеримент — сісти на трактор і спробувати повалити за допомогою нього дерево. Однак поліція відмовилася це робити.

«У законі написано, що його (хмиз — "ДС") потрібно вивозити і прибирати своєчасно. Я не зробив нічого протиправного і роблю ще краще для лісу», — розповів чоловік.

У квітні 2018 Держдума Росії прийняла закон, що дозволяє жителям країни безкоштовно збирати хмиз для власних потреб. До цього хмиз можна було збирати тільки з дозволу місцевої влади.

Нагадаємо, в 2019 році депутати Законодавчих зборів Свердловської області Росії в трьох читаннях ухвалили законопроєкт, що дозволяє жителям регіону збирати в лісах мох, очерет і лісову підстилку.

    Реклама на dsnews.ua