• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Здається, шукають організаторів": у Білорусі після мітингу викликали на допит журналістів

Реклама на dsnews.ua

Журналістів "Радіо Свобода" викликали на допит до Слідчого комітету Білорусі в через справу про "насильство щодо міліціонерів" після масових протестів

Про це йдеться у повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

Допити проводилися у кримінальній справі щодо протестів 14 липня в Мінську. 3 серпня допитали оператора Андрія Рабчика, також на допит має прийти кореспондент Алесь Пілецький.

За словами Рабчика, його допитали як свідка. Оператор зазначив, що, за його враженнями, слідчих цікавлять не стільки обставини події, скільки пошук ймовірних організаторів. "Хоча мені здається, що там все відбулося стихійно", – додав він.

У місцевому управлінні Слідчого комітету допит Рабчика пояснили "слідчими діями" в рамках кримінальної справи.

Крім того, на 6 серпня на допит викликаний кореспондент білоруського "Єврорадіо".

14 липня Алеся Пілецького та Андрія Рабчика затримали під час прямої трансляції та утримували кілька годин. Також 15 липня міліціонери затримали та побили журналіста "Радіо Свобода" Антона Трафимовича, який висвітлював протести в Мінську.

Після цих акцій Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявило про відкриття кримінальної справи через нібито насильство проти правоохоронців.

Як повідомляла "ДС", на тлі підготовки до вибрів президента Білорусі в країні тривають масштабні мітинги на підтримку лідерів опозиції. Один з останніх, який відбувся 30 липня, зібрав, за оцінками правозахисного центру "Весна", понад 60 тис. людей.

    Реклама на dsnews.ua