• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Зелена" трансформація має змінити правила геополітичної гри, — Боррель

"Зелена" трансформація та боротьба проти кліматичних змін — глобальне питання, розв'язання якого дозволить уникнути катастрофічних наслідків для навколишнього середовища та для людства, а також змінить правила геополітичної гри

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель, повідомляє "ДС".

"Щоб боротися з кліматичними змінами, ми маємо прискорити "зелену" трансформацію, відійти від гідрокарбонатних джерел енергії. Цей перехід матиме також великі геополітичні наслідки. Протягом років ми бачили спроби виробників нафти та газу використовувати експорт як зброю у міжнародних відносинах", — йдеться у блозі Борреля на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

За його словами, приклад негативного впливу залежності від гідрокарбонатів — так зване "нафтове прокляття": країни, багаті на такі ресурси, часто стикаються з проблемами управління, нестабільністю в політиці та економіці.

Жозеп Боррель вважає, що "зелений" перехід допоможе "перездати карти" та вирішити частину цих проблем. Але водночас може створити нову залежність від технологій та сировинних матеріалів.

"Нам потрібно організувати цей перехід розумним шляхом з урахуванням геополітичних ставок та динаміки", — вважає дипломат.

Боррель додав, що наразі ЄС все ще надто залежить від гідрокарбонатного палива, що надходить іззовні, й цінова криза на європейському ринку енергії є черговим доказом цього.

"Раціональна складова зеленої трансформації в Європі пов'язана не лише з кліматом. Вона також — про посилення нашої стратегічної автономії, про збереження купівельної спроможності наших громадян та створення конкурентних переваг для Європи", — вважає Боррель.

Він додав, що боротьба із кліматичними змінами залишається глобальною проблемою. Європа несе відповідальність лише за 8% шкідливих викидів. Успіх міжнародних зусиль з обмеження глобальної температури показником трохи більш ніж 1,5 градуса Цельсія залежить також від інших країн, головних забруднювачів довкілля. Серед них — Китай, США, Японія, Росія, Саудівська Аравія, Індія, Канада.

Як писала "ДС", Жозеп Боррель заявляв, що Росія перетворила постачання свого газу до Молдови на інструмент впливу на цю країну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua