• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна посилить боротьбу зі зміною клімату — Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Україна дотримується взятих на себе кліматичних зобов’язань, прагне активізувати співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності і готова скорочувати викиди парникових газів

Про це президент України Володимир Зеленський заявив вчора, 12 грудня, на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій, передає "ДС".

Зеленський запевнив, що Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань щодо імплементації Цілей сталого розвитку – 2030 та міжнародних кліматичних угод.

Зокрема, розглядається можливість скоротити викиди парникових газів до 2030 року на 58-64% порівняно з 1990 роком (що зокрема передбачено в Паризькій кліматичній угоді).

Також Україна прагне узгоджувати свою кліматичну політику із Європейським зеленим курсом та активізує співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору.

Крім того, за словами президента, триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, що передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля. «Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. Докладатимемо зусилля, аби максимально скоротити час досягнення цієї цілі», – додав він.

Додамо, що Міжнародний саміт кліматичних амбіцій–2020 (Climate Ambition Summit) присвячений пʼятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015). Крім Зеленського, в заході взяли участь понад 70 глав держав та урядів, зокрема премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Емманюель Макрон, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш та інші..

    Реклама на dsnews.ua