• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленський засумнівався в міцності демократичних інститутів США

Президент України Володимир Зеленський зізнався, що його шокував штурм Конгресу США у Вашингтоні прихильниками колишнього президента Дональда Трампа

Володимир Зеленський дає інтерв'ю
Володимир Зеленський дає інтерв'ю
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтервʼю виданню Axios, яке виходить на американському телеканалі HBO, інформує "ДС".

За словами Зеленського, він не думав, що таке може статися в Сполучених Штатах. Також він додав, що це шкодить зусиллям США з просування демократії за кордоном.

"Я вважаю, що це був сильний удар по демократії США", — сказав президент України.

Також Зеленський сказав, що звик вірити в те, що в Сполучених Штатах існують ідеальні демократичні інститути, де влада передається спокійно.

"В Україні ми пережили дві революції… ми розуміли, що такі речі можуть відбуватися у світі. Але хіба це може статися в США? Ніхто не очікував, що… Я дуже хвилювався… Я не хотів, щоб у вас трапився переворот… Після чогось подібного, я вважаю, що світу буде дуже важко побачити Сполучені Штати як символ демократії", — сказав Зеленський.

Як писала "ДС", в цьому ж інтервʼю Володимир Зеленський заявив, що "трохи" злий на експрезидента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, під час заворушень і штурму Капітолія у Вашингтоні усього загинули пʼятеро осіб, десятки активних учасників акції протесту були затримані, постраждали 17 правоохоронців (один з них згодом помер). Пізніше Дональд Трамп звинуватив "людей Антифа" у штурмі будівлі Конгресу у Вашингтон.

    Реклама на dsnews.ua